SD18-6R2-R
Produkt oversigt
Varenummer: SD18-6R2-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 6.2UH 1.61A 100 MOHM
Dataark: SD18-6R2-R.pdf
  • Besked
Specifikationer for SD18-6R2-R
Varenummer SD18-6R2-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 6.2UH 1.61A 100 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 95771 pcs Datablad SD18-6R2-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Andre navne SD18-6R2
SD18-6R2-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 6.2µH
Højde - Siddende (Max) 0.071" (1.80mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 6.2µH Shielded Wirewound Inductor 1.61A 100 mOhm Nonstandard DC-modstand (DCR) 100 mOhm
Nuværende vurdering 1.61A Nuværende - Mætning 1.3A