SD20-8R2-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
SD20-8R2-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SD20-8R2-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 8.2UH 1.61A 100 MOHM
Dataark: SD20-8R2-R.pdf
  • Besked
Specifikationer for SD20-8R2-R
Varenummer SD20-8R2-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 8.2UH 1.61A 100 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 99071 pcs Datablad SD20-8R2-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Andre navne SD20-8R2
SD20-8R2-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 8.2µH
Højde - Siddende (Max) 0.079" (2.00mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 8.2µH Shielded Wirewound Inductor 1.61A 100 mOhm Nonstandard DC-modstand (DCR) 100 mOhm
Nuværende vurdering 1.61A Nuværende - Mætning 966mA