SD20-4R7-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
SD20-4R7-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SD20-4R7-R
Producent / Mærke: Bussmann (Eaton)
Produkt beskrivelse FIXED IND 4.7UH 2.05A 61.2 MOHM
Dataark: SD20-4R7-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2900 pcs
5800 pcs
  • Besked
Specifikationer for SD20-4R7-R
Varenummer SD20-4R7-R Fabrikant Bussmann (Eaton)
Beskrivelse FIXED IND 4.7UH 2.05A 61.2 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 85550 pcs Datablad SD20-4R7-R.pdf
Type Wirewound Tolerance ±20%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Andre navne 283-3653-2
SD20-4R7
SD20-4R7-ND
SD20-4R7-R-ND
SD204R7R
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 100kHz selvinduktion 4.7µH
Højde - Siddende (Max) 0.079" (2.00mm) Frekvens - Selvresonans -
Detaljeret beskrivelse 4.7µH Shielded Wirewound Inductor 2.05A 61.2 mOhm Nonstandard DC-modstand (DCR) 61.2 mOhm
Nuværende vurdering 2.05A Nuværende - Mætning 1.33A