CDBD2SC21200-G
Comchip TechnologyComchip Technology
CDBD2SC21200-G Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CDBD2SC21200-G
Producent / Mærke: Comchip Technology
Produkt beskrivelse DIODE SILICON CARBIDE POWER SCHO
Dataark: CDBD2SC21200-G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for CDBD2SC21200-G
Varenummer CDBD2SC21200-G Fabrikant Comchip Technology
Beskrivelse DIODE SILICON CARBIDE POWER SCHO Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 26810 pcs Datablad CDBD2SC21200-G.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.7V @ 2A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1200V
Leverandør Device Package TO-263 (D2Pak) Fart No Recovery Time > 500mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 0ns
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Andre navne 641-1927 Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 175°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Silicon Carbide Schottky
Detaljeret beskrivelse Diode Silicon Carbide Schottky 1200V 6.2A (DC) Surface Mount TO-263 (D2Pak) Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 100µA @ 1200V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 6.2A (DC) Kapacitans @ Vr, F 136pF @ 0V, 1MHz