CDBD6100-G
Comchip TechnologyComchip Technology
Comchip Technology
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CDBD6100-G
Producent / Mærke: Comchip Technology
Produkt beskrivelse DIODE SCHOTTKY 100V 6A DPAK
Dataark: CDBD6100-G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CDBD6100-G
Varenummer CDBD6100-G Fabrikant Comchip Technology
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 100V 6A DPAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 278316 pcs Datablad CDBD6100-G.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) Schottky Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 6A (DC)
Spænding - Opdeling D-PAK (TO-252) Serie -
RoHS Status Tape & Reel (TR) Reverse Recovery Time (trr) Fast Recovery = 200mA (Io)
Modstand @ Hvis, F - Polarisering TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer CDBD6100-G Udvidet beskrivelse Diode Schottky 100V 6A (DC) Surface Mount D-PAK (TO-252)
Diode Konfiguration 500µA @ 100V Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 100V 6A DPAK
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 850mV @ 6A Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 100V
Kapacitans @ Vr, F -40°C ~ 125°C