CT9EX200
Copal ElectronicsCopal Electronics
CT9EX200 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CT9EX200
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Dataark: CT9EX200.pdf
  • Besked
Specifikationer for CT9EX200
Varenummer CT9EX200 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN SIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 62932 pcs Datablad CT9EX200.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil PC Pins
Temperaturkoefficient ±250ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.378" L x 0.217" W x 0.378" H (9.60mm x 5.50mm x 9.60mm)
Serie CT9 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 20 Ohms Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Emballage Bulk Antal drejninger 18
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse 20 Ohms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 18 Turn Side Adjustment