CT9EX203
Copal ElectronicsCopal Electronics
CT9EX203 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CT9EX203
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Dataark: CT9EX203.pdf
  • Besked
Specifikationer for CT9EX203
Varenummer CT9EX203 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN SIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 63669 pcs Datablad CT9EX203.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil PC Pins
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.378" L x 0.217" W x 0.378" H (9.60mm x 5.50mm x 9.60mm)
Serie CT9 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 20 kOhms Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Emballage Bulk Andre navne CT-9EX 20K OHM (203)
CT-9EX203
Antal drejninger 18 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 20 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 18 Turn Side Adjustment Justeringstype Side Adjustment