CT9EX205
Copal ElectronicsCopal Electronics
CT9EX205 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CT9EX205
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN SIDE
Dataark: CT9EX205.pdf
  • Besked
Specifikationer for CT9EX205
Varenummer CT9EX205 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN SIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 66803 pcs Datablad CT9EX205.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil PC Pins
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.378" L x 0.217" W x 0.378" H (9.60mm x 5.50mm x 9.60mm)
Serie CT9 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 2 MOhms Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Emballage Bulk Antal drejninger 18
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse 2 MOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 18 Turn Side Adjustment