ST5EP103
Produkt oversigt
Varenummer: ST5EP103
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 10K OHM 0.25W GW SIDE
Dataark: ST5EP103.pdf
  • Besked
Specifikationer for ST5EP103
Varenummer ST5EP103 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 10K OHM 0.25W GW SIDE Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 34267 pcs Datablad ST5EP103.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil Gull Wing
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.236" x 0.266" Face x 0.169" H (6.00mm x 6.75mm x 4.30mm)
Serie ST5 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 10 kOhms Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Emballage Bulk Antal drejninger 14
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Detaljeret beskrivelse 10 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 14 Turn Side Adjustment Justeringstype Side Adjustment