ST5EP104
Produkt oversigt
Varenummer: ST5EP104
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 100K OHM 0.25W GW SIDE
Dataark: ST5EP104.pdf
  • Besked
Specifikationer for ST5EP104
Varenummer ST5EP104 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 100K OHM 0.25W GW SIDE Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 31964 pcs Datablad ST5EP104.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil Gull Wing
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.236" x 0.266" Face x 0.169" H (6.00mm x 6.75mm x 4.30mm)
Serie ST5 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 100 kOhms Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Emballage Bulk Antal drejninger 14
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Detaljeret beskrivelse 100 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 14 Turn Side Adjustment Justeringstype Side Adjustment