ST5EP203
Produkt oversigt
Varenummer: ST5EP203
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 20K OHM 0.25W GW SIDE
Dataark: ST5EP203.pdf
  • Besked
Specifikationer for ST5EP203
Varenummer ST5EP203 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 20K OHM 0.25W GW SIDE Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 36790 pcs Datablad ST5EP203.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil Gull Wing
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.236" x 0.266" Face x 0.169" H (6.00mm x 6.75mm x 4.30mm)
Serie ST5 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 20 kOhms Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Emballage Bulk Antal drejninger 14
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Detaljeret beskrivelse 20 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 14 Turn Side Adjustment Justeringstype Side Adjustment