B33331V7205J080
EPCOSEPCOS
B33331V7205J080 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B33331V7205J080
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP FILM 2UF 5% 460VAC RADIAL
Dataark: B33331V7205J080.pdf
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for B33331V7205J080
Varenummer B33331V7205J080 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP FILM 2UF 5% 460VAC RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 16004 pcs Datablad B33331V7205J080.pdf
Spændingsvurdering - DC - Spændingsværdi - AC 460V
Tolerance ±5% Afslutning Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm) Serie B33331V
Vurderinger - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 495-77214
B33331V7205J 80
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) Not Applicable Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 2.244" (57.00mm)
Funktioner - ESR (Equivalent Series Resistance) 35 mOhms
Dielektrisk materiale Polypropylene (PP), Metallized Detaljeret beskrivelse 2µF Film Capacitor 460V Polypropylene (PP), Metallized Radial, Can
kapacitans 2µF Applikationer General Purpose