B82141B1182K9
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B82141B1182K9
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse FIXED IND 1.8UH 660MA 230 MOHM
Dataark: B82141B1182K9.pdf
  • Besked
Specifikationer for B82141B1182K9
Varenummer B82141B1182K9 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse FIXED IND 1.8UH 660MA 230 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6803 pcs Datablad B82141B1182K9.pdf
Type Wirewound Tolerance ±10%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.118" Dia (3.00mm)
Afskærmning Unshielded Serie SBC
Vurderinger - Q @ Freq 45 @ 7.96MHz
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial
Andre navne B82141B1182K 9
B82141B1182K009
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 7.96MHz selvinduktion 1.8µH
Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm) Frekvens - Selvresonans 145MHz
Detaljeret beskrivelse 1.8µH Unshielded Wirewound Inductor 660mA 230 mOhm Max Radial DC-modstand (DCR) 230 mOhm Max
Nuværende vurdering 660mA Nuværende - Mætning -