JN2DS10SL1-R
JAE Electronics, Inc.JAE Electronics, Inc.
JN2DS10SL1-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: JN2DS10SL1-R
Producent / Mærke: JAE Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse CONN PLG HSG FMALE 10POS INLINE
Dataark: 1.JN2DS10SL1-R.pdf2.JN2DS10SL1-R.pdf3.JN2DS10SL1-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for JN2DS10SL1-R
Varenummer JN2DS10SL1-R Fabrikant JAE Electronics, Inc.
Beskrivelse CONN PLG HSG FMALE 10POS INLINE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5949 pcs Datablad 1.JN2DS10SL1-R.pdf2.JN2DS10SL1-R.pdf3.JN2DS10SL1-R.pdf
Type For Female Sockets Afskærmning Unshielded
Shell Størrelse, MIL - Shell Størrelse - Indsæt S
Shell Materiale Zinc Alloy Shell Finish Zinc
Serie JN2 Emballage Tray
Andre navne 670-1075
JN2DS10SL1R
Orientering N (Normal)
Driftstemperatur -20°C ~ 100°C Antal positioner 10
Bemærk Contacts Not Included Monteringstype Free Hanging (In-Line)
Monteringsfunktion - Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Indsæt materiale Synthetic Resin Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Inkluderer - Husets farve Black
Funktioner Backshell, Coupling Nut Fastgørelsestype Push-Twist
Detaljeret beskrivelse 10 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut Koblingsmøtemateriale, Plating Zinc Alloy, Zinc
Koblingsmutter Diameter 0.787" (20.00mm) Kontakt type Crimp