LM2937IMPX-15
Produkt oversigt
Varenummer: LM2937IMPX-15
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 15V 400MA SOT223-4
  • Besked
Specifikationer for LM2937IMPX-15
Varenummer LM2937IMPX-15 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 15V 400MA SOT223-4 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5115 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1V @ 50mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 15V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 26V
Leverandør Device Package SOT-223-4 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-261-4, TO-261AA PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LM2937IMPX-15TR Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 15V 400mA SOT-223-4 Strøm - Forsyning (Max) 20mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 2mA Nuværende - Output 400mA