LM2937IMPX-3.3
Produkt oversigt
Varenummer: LM2937IMPX-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 3.3V 400MA SOT223-4
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM2937IMPX-3.3
Varenummer LM2937IMPX-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 3.3V 400MA SOT223-4 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 81257 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1V @ 50mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 26V
Leverandør Device Package SOT-223-4 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-261-4, TO-261AA PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LM2937IMPX-3.3TR Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 400mA SOT-223-4 Strøm - Forsyning (Max) 1.25A
Nuværende - Quiescent (Iq) 2mA Nuværende - Output 400mA