LM2937IMPX-2.5
Produkt oversigt
Varenummer: LM2937IMPX-2.5
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 2.5V 400MA SOT223-4
  • Besked
Specifikationer for LM2937IMPX-2.5
Varenummer LM2937IMPX-2.5 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 2.5V 400MA SOT223-4 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5019 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1V @ 50mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 26V
Leverandør Device Package SOT-223-4 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-261-4, TO-261AA PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 400mA SOT-223-4
Strøm - Forsyning (Max) 1.25A Nuværende - Quiescent (Iq) 2mA
Nuværende - Output 400mA Kontrolfunktioner -