APT10SCD120B
MicrosemiMicrosemi
APT10SCD120B Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT10SCD120B
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE SCHOTTKY 1.2KV 36A TO247
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for APT10SCD120B
Varenummer APT10SCD120B Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 1.2KV 36A TO247 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4107 pcs Datablad
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.8V @ 10A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1200V
Leverandør Device Package TO-247 Fart No Recovery Time > 500mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 0ns
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-247-2
Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 150°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Silicon Carbide Schottky Detaljeret beskrivelse Diode Silicon Carbide Schottky 1200V 36A (DC) Through Hole TO-247
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 200µA @ 1200V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 36A (DC)
Kapacitans @ Vr, F 600pF @ 0V, 1MHz