APT10SCD120K
MicrosemiMicrosemi
APT10SCD120K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT10SCD120K
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE SCHOTTKY 1.2KV 10A TO220
Dataark:
RoHs Status Blyfri / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT10SCD120K
Varenummer APT10SCD120K Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 1.2KV 10A TO220 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 8569 pcs Datablad
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.5V @ 10A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1200V
Leverandør Device Package TO-220 Fart No Recovery Time > 500mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 0ns
Emballage Bulk Pakke / tilfælde TO-220-2
Driftstemperatur - Junction - Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS non-compliant
Diodetype Silicon Carbide Schottky Detaljeret beskrivelse Diode Silicon Carbide Schottky 1200V 10A Through Hole TO-220
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 10A Kapacitans @ Vr, F -