APT30SCD120S
MicrosemiMicrosemi
APT30SCD120S Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT30SCD120S
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE SCHOTTKY 1.2KV 99A D3PAK
Dataark: APT30SCD120S.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT30SCD120S
Varenummer APT30SCD120S Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 1.2KV 99A D3PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3017 pcs Datablad APT30SCD120S.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.8V @ 30A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1200V
Leverandør Device Package D3Pak Fart No Recovery Time > 500mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 0ns
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA
Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 150°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Silicon Carbide Schottky Detaljeret beskrivelse Diode Silicon Carbide Schottky 1200V 99A (DC) Surface Mount D3Pak
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 600µA @ 1200V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 99A (DC)
Kapacitans @ Vr, F 2100pF @ 0V, 1MHz