APT31M100B2
MicrosemiMicrosemi
APT31M100B2 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT31M100B2
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 32A T-MAX
Dataark: 1.APT31M100B2.pdf2.APT31M100B2.pdf
  • Besked
Specifikationer for APT31M100B2
Varenummer APT31M100B2 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 32A T-MAX Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6305 pcs Datablad 1.APT31M100B2.pdf2.APT31M100B2.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 2.5mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package T-MAX™ [B2]
Serie POWER MOS 8™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 380 mOhm @ 16A, 10V
Power Dissipation (Max) 1040W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-247-3 Variant Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 8500pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 260nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 1000V Detaljeret beskrivelse N-Channel 1000V 32A (Tc) 1040W (Tc) Through Hole T-MAX™ [B2]
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 32A (Tc)