APT31N80JC3
MicrosemiMicrosemi
APT31N80JC3 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT31N80JC3
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 800V 31A SOT-227
Dataark: APT31N80JC3.pdf
  • Besked
Specifikationer for APT31N80JC3
Varenummer APT31N80JC3 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 800V 31A SOT-227 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6796 pcs Datablad APT31N80JC3.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 3.9V @ 2mA Vgs (Max) ±20V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package ISOTOP®
Serie CoolMOS™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 145 mOhm @ 22A, 10V
Power Dissipation (Max) 833W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde SOT-227-4, miniBLOC Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 4510pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 355nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 800V Detaljeret beskrivelse N-Channel 800V 31A (Tc) 833W (Tc) Chassis Mount ISOTOP®
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 31A (Tc)