APT58M80J
MicrosemiMicrosemi
APT58M80J Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT58M80J
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 800V 58A SOT-227
Dataark: 1.APT58M80J.pdf2.APT58M80J.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
30 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT58M80J
Varenummer APT58M80J Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 800V 58A SOT-227 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1545 pcs Datablad 1.APT58M80J.pdf2.APT58M80J.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 5mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package SOT-227
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 110 mOhm @ 43A, 10V
Power Dissipation (Max) 960W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde SOT-227-4, miniBLOC Andre navne APT58M80JMI
APT58M80JMI-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 17550pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 570nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 800V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 800V 60W (Tc) 960W (Tc) Chassis Mount SOT-227 Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 60W (Tc)