APT58M50JCU2
MicrosemiMicrosemi
APT58M50JCU2 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT58M50JCU2
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 500V 59A SOT227
Dataark: APT58M50JCU2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT58M50JCU2
Varenummer APT58M50JCU2 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 500V 59A SOT227 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3395 pcs Datablad APT58M50JCU2.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 2.5mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package SOT-227
Serie POWER MOS 8™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 65 mOhm @ 42A, 10V
Power Dissipation (Max) 543W (Tc) Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SOT-227-4, miniBLOC Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 10800pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 340nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 500V Detaljeret beskrivelse N-Channel 500V 58A (Tc) 543W (Tc) Chassis Mount SOT-227
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 58A (Tc)