APT56M50L
MicrosemiMicrosemi
APT56M50L Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT56M50L
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 500V 56A TO-264
Dataark: APT56M50L.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
25 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT56M50L
Varenummer APT56M50L Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 500V 56A TO-264 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 7646 pcs Datablad APT56M50L.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 2.5mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package TO-264
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 100 mOhm @ 28A, 10V
Power Dissipation (Max) 780W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-264-3, TO-264AA Andre navne APT56M50LMI
APT56M50LMI-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 8800pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 220nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 500V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 500V 56A (Tc) 780W (Tc) Through Hole TO-264 Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 56A (Tc)