APT56M60L
MicrosemiMicrosemi
APT56M60L Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT56M60L
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 600V 56A TO-264
Dataark: APT56M60L.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
50 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT56M60L
Varenummer APT56M60L Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 600V 56A TO-264 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6729 pcs Datablad APT56M60L.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 2.5mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package TO-264
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 130 mOhm @ 28A, 10V
Power Dissipation (Max) 1040W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-264-3, TO-264AA Andre navne APT56M60LMI
APT56M60LMI-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 11300pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 280nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 600V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 600V 60A (Tc) 1040W (Tc) Through Hole TO-264 Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 60A (Tc)