APT56M60B2
MicrosemiMicrosemi
APT56M60B2 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT56M60B2
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 600V 56A T-MAX
Dataark: 1.APT56M60B2.pdf2.APT56M60B2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
60 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT56M60B2
Varenummer APT56M60B2 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 600V 56A T-MAX Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5455 pcs Datablad 1.APT56M60B2.pdf2.APT56M60B2.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 2.5mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package TO-247 [B]
Serie POWER MOS 8™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 130 mOhm @ 28A, 10V
Power Dissipation (Max) 1040W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-247-3 Variant Andre navne APT56M60B2MP
APT56M60B2MP-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 11300pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 280nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 600V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 600V 60A (Tc) 1040W (Tc) Through Hole TO-247 [B] Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 60A (Tc)