APT58M50J
MicrosemiMicrosemi
APT58M50J Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT58M50J
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 500V 58A SOT-227
Dataark: 1.APT58M50J.pdf2.APT58M50J.pdf
  • Besked
Specifikationer for APT58M50J
Varenummer APT58M50J Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 500V 58A SOT-227 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 7071 pcs Datablad 1.APT58M50J.pdf2.APT58M50J.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 2.5mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package ISOTOP®
Serie POWER MOS 8™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 65 mOhm @ 42A, 10V
Power Dissipation (Max) 540W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde SOT-227-4, miniBLOC Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 13500pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 340nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 500V Detaljeret beskrivelse N-Channel 500V 58A (Tc) 540W (Tc) Chassis Mount ISOTOP®
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 58A (Tc)
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
APT56M50L
APT56M50L
producenter: Microsemi
Beskrivelse: MOSFET N-CH 500V 56A TO-264
På lager: 7646 pcs
Hent: APT56M50L.pdf
RFQ
APT58F50J
APT58F50J
producenter: Microsemi
Beskrivelse: MOSFET N-CH 500V 58A SOT-227
På lager: 5220 pcs
Hent: APT58F50J.pdf
RFQ
APT58M50JU3
APT58M50JU3
Hent: APT58M50JU3.pdf
APT58M50JCU2
APT58M50JCU2
Beskrivelse: MOSFET N-CH 500V 59A SOT227
Hent: APT58M50JCU2.pdf
APT56M60B2
APT56M60B2
Beskrivelse: MOSFET N-CH 600V 56A T-MAX
Hent: APT56M60B2.pdf
APT58M80J
APT58M80J
Beskrivelse: MOSFET N-CH 800V 58A SOT-227
Hent: APT58M80J.pdf
APT58M50JCU3
APT58M50JCU3