APT70GR65B
MicrosemiMicrosemi
APT70GR65B Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT70GR65B
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse IGBT 650V 134A 595W TO-247
Dataark: APT70GR65B.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT70GR65B
Varenummer APT70GR65B Fabrikant Microsemi
Beskrivelse IGBT 650V 134A 595W TO-247 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 12426 pcs Datablad APT70GR65B.pdf
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 650V Vce (på) (Max) @ Vge, Ic 2.4V @ 15V, 70A
Testtilstand 433V, 70A, 4.3 Ohm, 15V Td (tænd / sluk) @ 25 ° C 19ns/170ns
Skifte energi 1.51mJ (on), 1.46mJ (off) Leverandør Device Package TO-247
Serie - Strøm - Max 595W
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-247-3
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Input Type Standard IGBT Type NPT
Gate Charge 305nC Detaljeret beskrivelse IGBT NPT 650V 134A 595W Through Hole TO-247
Nuværende - Collector Pulsed (Icm) 260A Nuværende - Samler (Ic) (Max) 134A
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
APT70GR120JD60
APT70GR120JD60
producenter: Microsemi
Beskrivelse: IGBT 1200V 112A 543W SOT227
På lager: 2589 pcs
Hent: APT70GR120JD60.pdf
RFQ
APT75DF170HJ
APT75DF170HJ
producenter: Microsemi
Beskrivelse: MOD DIODE 1700V SOT-227