APT68GA60LD40
MicrosemiMicrosemi
APT68GA60LD40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT68GA60LD40
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse IGBT 600V 121A 520W TO-264
Dataark: APT68GA60LD40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
50 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT68GA60LD40
Varenummer APT68GA60LD40 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse IGBT 600V 121A 520W TO-264 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 8224 pcs Datablad APT68GA60LD40.pdf
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 600V Vce (på) (Max) @ Vge, Ic 2.5V @ 15V, 40A
Testtilstand 400V, 40A, 4.7 Ohm, 15V Td (tænd / sluk) @ 25 ° C 21ns/133ns
Skifte energi 715µJ (on), 607µJ (off) Leverandør Device Package TO-264 [L]
Serie POWER MOS 8™ Reverse Recovery Time (trr) 22ns
Strøm - Max 520W Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-264-3, TO-264AA Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Input Type Standard
IGBT Type PT Gate Charge 198nC
Detaljeret beskrivelse IGBT PT 600V 121A 520W Through Hole TO-264 [L] Nuværende - Collector Pulsed (Icm) 202A
Nuværende - Samler (Ic) (Max) 121A