APT6M100K
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT6M100K
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 6A TO-220
Dataark: 1.APT6M100K.pdf2.APT6M100K.pdf
  • Besked
Specifikationer for APT6M100K
Varenummer APT6M100K Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 6A TO-220 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3390 pcs Datablad 1.APT6M100K.pdf2.APT6M100K.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 1mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package TO-220 [K]
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.5 Ohm @ 3A, 10V
Power Dissipation (Max) 225W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-3 Andre navne APT6M100KMI
APT6M100KMI-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 1410pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 43nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 1000V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 1000V 6A (Tc) 225W (Tc) Through Hole TO-220 [K] Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 6A (Tc)