APTDF100H170G
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APTDF100H170G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE FULL BRIDGE SP4
Dataark: 1.APTDF100H170G.pdf2.APTDF100H170G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for APTDF100H170G
Varenummer APTDF100H170G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE FULL BRIDGE SP4 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1674 pcs Datablad 1.APTDF100H170G.pdf2.APTDF100H170G.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) 1.7kV Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 2.5V @ 100A
Teknologi Standard Leverandør Device Package SP4
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP4 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Single Phase
Detaljeret beskrivelse Bridge Rectifier Single Phase Standard 1.7kV Chassis Mount SP4 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 250µA @ 1700V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 120A