APTDF100H20G
Produkt oversigt
Varenummer: APTDF100H20G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE FULL BRIDGE SP4
Dataark: APTDF100H20G.pdf
  • Besked
Specifikationer for APTDF100H20G
Varenummer APTDF100H20G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE FULL BRIDGE SP4 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2049 pcs Datablad APTDF100H20G.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) 200V Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.1V @ 100A
Teknologi Standard Leverandør Device Package SP4
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP4 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Single Phase
Detaljeret beskrivelse Bridge Rectifier Single Phase Standard 200V Chassis Mount SP4 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 250µA @ 200V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 145A