APTDF200H170G
Produkt oversigt
Varenummer: APTDF200H170G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE FULL BRIDGE SP6
Dataark: 1.APTDF200H170G.pdf2.APTDF200H170G.pdf
  • Besked
Specifikationer for APTDF200H170G
Varenummer APTDF200H170G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE FULL BRIDGE SP6 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1141 pcs Datablad 1.APTDF200H170G.pdf2.APTDF200H170G.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) 1.7kV Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 3V @ 200A
Teknologi Standard Leverandør Device Package SP6
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP6 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Single Phase
Detaljeret beskrivelse Bridge Rectifier Single Phase Standard 1.7kV Chassis Mount SP6 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 350µA @ 1700V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 240A