APTDF30H1201G
Produkt oversigt
Varenummer: APTDF30H1201G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE FULL BRIDGE SP1
Dataark: 1.APTDF30H1201G.pdf2.APTDF30H1201G.pdf
  • Besked
Specifikationer for APTDF30H1201G
Varenummer APTDF30H1201G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE FULL BRIDGE SP1 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3653 pcs Datablad 1.APTDF30H1201G.pdf2.APTDF30H1201G.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) 1.2kV Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 3.1V @ 30A
Teknologi Standard Leverandør Device Package SP1
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP1 Driftstemperatur -40°C ~ 175°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Single Phase
Detaljeret beskrivelse Bridge Rectifier Single Phase Standard 1.2kV Chassis Mount SP1 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 100µA @ 1200V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 43A