APTDF400AA20G
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APTDF400AA20G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE 200V 500A SP6
Dataark: 1.APTDF400AA20G.pdf2.APTDF400AA20G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for APTDF400AA20G
Varenummer APTDF400AA20G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE 200V 500A SP6 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1356 pcs Datablad 1.APTDF400AA20G.pdf2.APTDF400AA20G.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.1V @ 400A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 200V
Leverandør Device Package SP6 Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 60ns
Emballage Bulk Pakke / tilfælde LP4
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Standard
Diode Konfiguration 1 Pair Common Anode Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Anode Standard 200V 500A Chassis Mount LP4
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 750µA @ 200V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 500A