APTDF400AA60G
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APTDF400AA60G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE 600V 500A SP6
Dataark: 1.APTDF400AA60G.pdf2.APTDF400AA60G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for APTDF400AA60G
Varenummer APTDF400AA60G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE 600V 500A SP6 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1318 pcs Datablad 1.APTDF400AA60G.pdf2.APTDF400AA60G.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 2V @ 400A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 600V
Leverandør Device Package SP6 Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 160ns
Emballage Bulk Pakke / tilfælde LP4
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Standard
Diode Konfiguration 1 Pair Common Anode Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Anode Standard 600V 500A Chassis Mount LP4
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 750µA @ 600V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 500A