APTDF400AA170G
MicrosemiMicrosemi
APTDF400AA170G Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APTDF400AA170G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE 1.7KV 480A SP6
Dataark: 1.APTDF400AA170G.pdf2.APTDF400AA170G.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 940 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 940 pcs
  • Besked
Specifikationer for APTDF400AA170G
Varenummer APTDF400AA170G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE 1.7KV 480A SP6 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 940 pcs Datablad 1.APTDF400AA170G.pdf2.APTDF400AA170G.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 2.5V @ 400A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1700V
Leverandør Device Package SP6 Fart Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 572ns
Emballage Bulk Pakke / tilfælde LP4
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Standard
Diode Konfiguration 1 Pair Common Anode Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Anode Standard 1700V 480A Chassis Mount LP4
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 750µA @ 1700V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 480A