APTDF200H60G
MicrosemiMicrosemi
APTDF200H60G Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APTDF200H60G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE FULL BRIDGE SP6
Dataark: APTDF200H60G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for APTDF200H60G
Varenummer APTDF200H60G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE FULL BRIDGE SP6 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1159 pcs Datablad APTDF200H60G.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) 600V Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 2V @ 200A
Teknologi Standard Leverandør Device Package SP6
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP6 Driftstemperatur -40°C ~ 175°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Single Phase
Detaljeret beskrivelse Bridge Rectifier Single Phase Standard 600V Chassis Mount SP6 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 350µA @ 600V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 270A