MSD100-16
MicrosemiMicrosemi
MSD100-16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MSD100-16
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE BRIDGE 1600V 100A SM3
Dataark: 1.MSD100-16.pdf2.MSD100-16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for MSD100-16
Varenummer MSD100-16 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE BRIDGE 1600V 100A SM3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2551 pcs Datablad 1.MSD100-16.pdf2.MSD100-16.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) 1.6kV Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.9V @ 300A
Teknologi Standard Leverandør Device Package M3
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde M3 Andre navne MSD100-16MP
MSD100-16MP-ND
MSD10016
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Three Phase Detaljeret beskrivelse Bridge Rectifier Three Phase Standard 1.6kV Chassis Mount M3
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 300µA @ 1600V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 100A