MSD100-18
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MSD100-18
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE BRIDGE 1800V 100A M3
Dataark: MSD100-18.pdf
  • Besked
Specifikationer for MSD100-18
Varenummer MSD100-18 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE BRIDGE 1800V 100A M3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6845 pcs Datablad MSD100-18.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) 1.8kV Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.9V @ 300A
Teknologi Standard Serie -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde M3
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Three Phase Detaljeret beskrivelse Bridge Rectifier Three Phase Standard 1.8kV Chassis Mount
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 300µA @ 1800V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 100A