CSTCW40M0X51-R0
Murata ElectronicsMurata Electronics
CSTCW40M0X51-R0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSTCW40M0X51-R0
Producent / Mærke: Murata Electronics
Produkt beskrivelse CER RES 40.0000MHZ 6PF SMD
Dataark: 1.CSTCW40M0X51-R0.pdf2.CSTCW40M0X51-R0.pdf3.CSTCW40M0X51-R0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CSTCW40M0X51-R0
Varenummer CSTCW40M0X51-R0 Fabrikant Murata Electronics
Beskrivelse CER RES 40.0000MHZ 6PF SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Type Ceramic Størrelse / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Serie CERALOCK® CSTCW Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 3-SMD, Non-Standard Andre navne 490-7870-2
CSTCW40M0X51-R0-ND
Driftstemperatur -20°C ~ 80°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Frekvens Tolerance ±0.5% Frekvensstabilitet ±0.2%
Frekvens 40MHz Funktioner Built in Capacitor
Detaljeret beskrivelse 40MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 6pF ±0.2% -20°C ~ 80°C Surface Mount kapacitans 6pF