UPJ1C331MPD1TA
NichiconNichicon
UPJ1C331MPD1TA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UPJ1C331MPD1TA
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.UPJ1C331MPD1TA.pdf2.UPJ1C331MPD1TA.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for UPJ1C331MPD1TA
Varenummer UPJ1C331MPD1TA Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 826513 pcs Datablad 1.UPJ1C331MPD1TA.pdf2.UPJ1C331MPD1TA.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie UPJ Ripple Current @ Low Frequency 455mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 180 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.630" (16.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose