UPJ1C331MPD6TD
NichiconNichicon
UPJ1C331MPD6TD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UPJ1C331MPD6TD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.UPJ1C331MPD6TD.pdf2.UPJ1C331MPD6TD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UPJ1C331MPD6TD
Varenummer UPJ1C331MPD6TD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 586682 pcs Datablad 1.UPJ1C331MPD6TD.pdf2.UPJ1C331MPD6TD.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UPJ Ripple Current @ Low Frequency 480mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 625mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-5023-3
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 180 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.551" (14.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
UPJ1C331MPD
UPJ1C331MPD
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
På lager: 176952 pcs
Hent: UPJ1C331MPD.pdf
RFQ
UPJ1C331MPD6
UPJ1C331MPD6
producenter: Nichicon