UPJ1C331MPD1TD
NichiconNichicon
UPJ1C331MPD1TD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UPJ1C331MPD1TD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.UPJ1C331MPD1TD.pdf2.UPJ1C331MPD1TD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UPJ1C331MPD1TD
Varenummer UPJ1C331MPD1TD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 185062 pcs Datablad 1.UPJ1C331MPD1TD.pdf2.UPJ1C331MPD1TD.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie UPJ Ripple Current @ Low Frequency 455mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 493-5022-1 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 180 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.630" (16.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
UPJ1C331MPD
UPJ1C331MPD
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL