WHB2R0FET
OhmiteOhmite
Ohmite
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WHB2R0FET
Producent / Mærke: Ohmite
Produkt beskrivelse RES 2 OHM 1W 1% AXIAL
Dataark: WHB2R0FET.pdf
  • Besked
Specifikationer for WHB2R0FET
Varenummer WHB2R0FET Fabrikant Ohmite
Beskrivelse RES 2 OHM 1W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 172258 pcs Datablad WHB2R0FET.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)
Serie WH Modstand 2 Ohms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne OHWHB2R0FET
OHWHB2R0FET-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner -
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 2 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Wirewound