WHC250FET
OhmiteOhmite
Ohmite
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WHC250FET
Producent / Mærke: Ohmite
Produkt beskrivelse RES 250 OHM 2W 1% AXIAL
Dataark: WHC250FET.pdf
  • Besked
Specifikationer for WHC250FET
Varenummer WHC250FET Fabrikant Ohmite
Beskrivelse RES 250 OHM 2W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 191843 pcs Datablad WHC250FET.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±20ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.180" Dia x 0.449" L (4.57mm x 11.40mm)
Serie WH Modstand 250 Ohms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne OHWHC250FET
OHWHC250FET-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner -
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 250 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Wirewound