WHC2K5FET
OhmiteOhmite
Ohmite
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WHC2K5FET
Producent / Mærke: Ohmite
Produkt beskrivelse RES 2.5K OHM 2W 1% AXIAL
Dataark: WHC2K5FET.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for WHC2K5FET
Varenummer WHC2K5FET Fabrikant Ohmite
Beskrivelse RES 2.5K OHM 2W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 164649 pcs Datablad WHC2K5FET.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±20ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.180" Dia x 0.449" L (4.57mm x 11.40mm)
Serie WH Modstand 2.5 kOhms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne OHWHC2K5FET
OHWHC2K5FET-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner -
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 2.5 kOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Wirewound