16SVPF1000M
PanasonicPanasonic
16SVPF1000M Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16SVPF1000M
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 1000UF 20% 16V SMD
Dataark: 16SVPF1000M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
400 pcs
800 pcs
1200 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16SVPF1000M
Varenummer 16SVPF1000M Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM POLY 1000UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 92977 pcs Datablad 16SVPF1000M.pdf
Spændingsvurdering 16V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm) Serie OS-CON™, SVPF
Ripple Current @ Low Frequency 270mA @ 120Hz Ripple Current @ High Frequency 5.4A @ 100kHz
Vurderinger - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne P16478TR
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.500" (12.70mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 12 mOhm
Detaljeret beskrivelse 1000µF 16V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 12 mOhm 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 1000µF