16SVPF560MX
PanasonicPanasonic
Panasonic
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16SVPF560MX
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 560UF 20% 16V SMD
Dataark: 1.16SVPF560MX.pdf2.16SVPF560MX.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16SVPF560MX
Varenummer 16SVPF560MX Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM POLY 560UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 45849 pcs Datablad 1.16SVPF560MX.pdf2.16SVPF560MX.pdf
Spændingsvurdering 16V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) Serie OS-CON™, SVPF
Ripple Current @ Low Frequency 195mA @ 120Hz Ripple Current @ High Frequency 3.9A @ 100kHz
Vurderinger - Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne P123926DKR
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) Not Applicable Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 18 mOhm
Detaljeret beskrivelse 560µF 16V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 18 mOhm 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 560µF